نکات مراقبت از پوست ( قسمت چهارم )

به جوش‌های صورت‌تان دست نزنید

جوش هارا نترکانید زیرا باعث افزایش آن ها می شود ، دکتر امیری معتقد است «تحریک پوست صورت با دست حتی اگر به آرامی هم باشد ممکن است به پوست آسیبی همیشگی بزند.» وو می‌گوید: «بیمارانی دارم که بدون استفاده از دارو پوست‌شان بهتر شده به این علت که عادت دستکاری پوست صورتشان را ترک کرده‌اند.» هر بار جوشی را تحریک می‌کنید، پوست دچار آسیب و التهاب می‌شود. از طرفی باکتری‌ها به عمق پوست نفوذ می‌کنند، غدد چربی را تحریک می‌کنند و موجب آسیب‌های شدیدتری می‌شوند و در نتیجه جوش‌ها بیشتر می‌شوند، پوست تغییر رنگ می‌دهد و لک و زخم  ایجاد می‌شود. اگر از عینک استفاده می کنید هرچند وقت آن را تمیز کنید تا روی گوش ها و بینی چربی نداشته باشد.

برای جلوگیری از جوش زدن پوست را سه بار در روز با آب ولرم شستشو دهید و پوست را با حرکات دایره ای ماساژ دهید و از شوینده دارای آلفا هیدروکسیل اسید یا بتا هیدروکسیل اسید استفاده کنید. پوست را شسته و از لوسیون دارای بنزوئیل پروکسید استفاده کنید زیرا خاصیت ضد باکتری دارد.

سرم نیاسینامید اسید + زینک اوردینری

برس‌ها و اسفنج‌های آرایشی خود را تمیز کنید

در مطالعه‌ای در بریتانیا مشخص شد برس‌‌ها و اسفنج‌های آرایشی می‌تواند محل تجمع و رشد باکتری‌های ایجاد کننده‌ی انواع آلودگی باشد، با وجود این، ۷۲درصد زنان هرگز برس و اسفنج آرایشی خود را نمی‌شویند. جسیکا وو (Jessica Wu) متخصص پوست در لس‌آنجلس و نویسنده‌ی کتاب «تغذیه صورت» (Feed Your Face) می‌گوید: «هر دو یا سه هفته یک بار باید برس و اسفنج‌های آرایشی خود را بشویید.» چند قطره مایع تمیزکننده‌ی صورت یا شامپو را با مقداری آب‌ِ ولرم در یک فنجان یا لیوان مخلوط کنید و برس‌های خود را در لیوان تکان دهید تا تمیز شوند. سپس آنها را با آب ولرم بشویید، به آرامی تکان بدهید تا آب اضافی آنها خارج شود و بعد کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.


گوشی تلفن همراه‌تان را ضدعفونی کنید

 

طبق مطالعه‌ی دانشگاه استنفورد، همین گوشی تلفن همراه که همیشه دست‌مان است و آنرا زمین نمی‌گذاریم، می‌تواند از سرویس‌های بهداشتی و متروی شلوغ هم آلوده‌ تر باشد. در واقع صفحه‌ی شیشه‌ای تلفن همراه، بله همین صفحه‌ی لمسی مورد علاقه‌ی ما حتی می‌تواند از وقتی‌که کسی توی صورت‌مان عطسه می‌کند هم میکروب بیشتری منتقل کند. می‌دانم این واقعیت بسیار ترسناک است اما وقتی با تلفن حرف میزنیم میکروب‌ها به سمت گونه‌ها و فک ما حرکت می‌کنند و باعث جوش زدن و تحریک پوست صورت می‌شوند. پس برای تمیز نگه‌داشتن گوشی موبایل و البته صورت‌، چندین بار در روز گوشی‌تان را با دستمال ضدعفونی‌کننده‌ی آنتی باکتریال تمیز کنید.

ادامه دارد…

ست براش ریل تکنیک اوری دی اسنشیال

نکات مراقبت از پوست ( قسمت اول)

نکات مراقبت از پوست ( قسمت دوم )

نکات مراقبت از پوست ( قسمت سوم)

نکات مراقبت از پوست ( قسمت پنجم )

نکات مراقبت از پوست ( قسمت ششم)

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید